wtorek, 11 października 2011

Pomoc dla Zbigniewa Wegehaupta

Przyjaciele Zbyszka Wegehaupta zwrócili się do Polskiej Fundacji Muzycznej z prośbą o pomoc w dla Zbyszka, który jest unieruchomiony po operacji bajpasów.

Natychmiast uruchomiliśmy subkonto dedykowane Zbyszkowi, aby zebrać środki finansowe, które pomogą mu wrócić do zdrowia.

Polska Fundacja Muzyczna
ul. Kruczkowskiego 12/2
00-380 Warszawa

Numer rachunku: PL 42 1440 1101 0000 0000 0489 4766

Tytułem: ZBIGNIEW WEGEHAUPT
SWIFT / BIC: NDEAPLP2
(dla przelewów zza granicy)


Zbigniew Wegehaupt – kontrabasista
Od ponad 30 lat jego kontrabas wspiera największe ikony polskiego jazzu w działalności koncertowej i studyjnej. Współpracował między innymi z: Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Seifertem, Tomaszem Stanko, Januszem Muniakiem, Andrzejem Kurylewiczem, Jerzym Satanowskim, Zbigniewem Namysłowskim i Wojciechem Karolakiem. Człowiek niezwykle skromny, pomimo swego muzycznego geniuszu pozostający „mistrzem drugiego planu” przyczyniając się do znakomitych sukcesów innych. Brał udział w wielkich imprezach jazzowych w kraju i za granicą m.in.: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Festiwalu Jazzowym w Hadze, Red Sea Jazz Festiwal, Bilbao Jazz Festiwal, Festiwalu Jazzowym w Dusseldorfie. Sam nagrał trzy autorskie płyty: „Sake” (1984), „Wege” (2005) i Tota (2007). Poza swoim zamiłowaniem do jazzu współuczestniczył również w nagraniach muzyki filmowej i rozrywkowej, współpracując między innymi z Ewą Bem, Andrzejem Zauchą, Justyną Steczkowską i Anną Marią Jopek.
Absolwent klasy kontrabasu Wydziału Instrumentalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach, prowadzi również działalność pedagogiczną wykładając na Wydziale Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. przy ul. Bednarskiej w Warszawie.

1 komentarz:

  1. wrzucam temat na fejsa, dorzucam cos per BZ-WBK,
    sciskam kciuki za Zbyszka...♪ ♫ ♫
    Pzdr. Jurek Szostak, Wrocek

    OdpowiedzUsuń