sobota, 11 sierpnia 2012

Fundusz im. Zbyszka Wegehaupta

ZBIGNIEW WEGEHAUPT
fot. Andrzej Rumianowski
 W tym roku pożegnaliśmy 2 wybitnych muzyków jazzowych.
13 stycznia odszedł kontrabasista Zbigniew Wegehaupt, 2 sierpnia saksofonista Tomasz Szukalski.


Polska Fundacja Muzyczna do końca wspierała obydwu chorych muzyków. Było to możliwe dzięki wsparciu fanów jazzu, a przede wszystkim innych muzyków i całego środowiska jazzowego.
Dzięki Przyjaciołom Zbigniewa i Tomasza odbyły się specjalne koncerty, na których udało się zebrać dużo pieniędzy na leczenie muzyków i ich rehabilitację, na sprzęt (wózek inwalidzki, łóżko szpitalne) i in.


Po śmierci Zbyszka, z pozostałych na jego koncie środków utworzyliśmy Fundusz im. Zbyszka Wegehaupta. Teraz ten fundusz został zasilony dodatkowymi pieniędzmi, jakich nie wykorzystaliśmy w całości dla potrzeb Tomka.

TOMASZ SZUKALSKI
fot. Krzysztof Wierzbowsk
Fundusz ten powstał ze środków przeznaczonym dwóm wybitnym muzykom jazzowym, a powstał dzięki pracy i wsparciu środowiska jazzowego. Dlatego w przyszłości będzie służyć właśnie muzykom jazzowym, o ile będą znajdować się w trudnej sytuacji życiowej lub zdrowotnej.

Aby móc lepiej zarządzać Funduszem, do pomocy w roli jazzowych mężów zaufania zaprosiłem przyjaciół obydwu muzyków, którzy zgodzili się wspierać swoją wiedzą i kontaktami wszystkie działania, które w przyszłości pozwolą we właściwy i bezbłędny sposób gospodarować zebranymi środkami.
Tę nieformalną grupę utworzyli: Piotr Rodowicz, Adam Cegielski, Artur Dutkiewicz, Jerzy Szczerbakow i Andrzej Korczak – wszystkim serdecznie dziękuję za natychmiastowy odzew.

Aktualnie na koncie Funduszu im. Zbyszka Wegehaupta o numerze 42 1440 1101 0000 0000 0489 4766 znajduje się ponad 34 tys. zł, a kolejne środki będą jeszcze wpływać.

Konto można stale wspierać, środki na nim zgromadzone sa do dyspozyjcji środowiska jazzowego, zgodnie z regulaminem dostępnym tutaj: http://polskafundacjamuzyczna.blogspot.com/p/pomagamy.html

Prezes Zarządu PFM
Tomasz Kopeć
Warszawa: 8 sierpnia 2012 r.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza