piątek, 25 października 2013

10 lat Polskiej Fundacji Muzycznej

W listopadzie 2003 roku Sąd Rejonowy w Warszawie powołał do życia Polską Fundację Muzyczną. Ta środowiskowa organizacja powstała by realizować swój jedyny statutowy cel,
czyli niesienie pomocy ludziom muzyki, znajdującym się w trudnej sytuacji. Choroba Jacka Kaczmarskiego była inspiracją do stworzenia struktury, która będzie władna zbierać i rozliczać środki, jakie na pomoc chorym lub potrzebującym Artystom chcą wpłacać inni artyści, fani, miłośnicy polskiej muzyki. Od początku Fundacją kieruje Tomasz Kopeć, a w jej Radzie zasiadają: Magda Umer, Kayah, Andrzej Puczyński, Andrzej Korczak, a przewodniczy gremium Kuba Sienkiewicz.
Przez 10 lat istnienia PFM pomogła kilkudziesięciu osobom, wielu bardzo skutecznie, dumni jesteśmy z powrotu do śpiewania Moniki Kuszyńskiej.
Wielu Artystów mimo pomocy odeszło, ale na końcu ich drogi wiedzieli, że nie są sami, ostatnio żegnaliśmy Jarka Śmietanę.
Lubimy, gdy Fundacja... nie ma co robić, bo to oznacza, że w środowisku muzycznym dzieje się dobrze, i zdrowo. Ale życie płynie, i niesie ze sobą różne chwile. Dlatego PFM będzie z pewnością potrzebna przez kolejne 10 lat, by służyć pomocą Artystom i ich rodzinom.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza