piątek, 14 września 2018

OBUDŹMY GIENKA!


24 1140 1977 0000 2634 0600 1019 - Gienek Loska
(dla przelewów z zagranicy: PL przed numerem rachunku oraz BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK) 
Wszyscy pamiętamy jak w 2011 r. Gienek Loska porwał serca milionów ludzi zwyciężając w I edycji programu X – Factor udowadniając, że nie jest tylko muzykiem z ulicy, że nie tylko ma ogromny talent, ale jest także dojrzałym, wszechstronnym artystą, posiadającym bogaty i niezwykle różnorodny repertuar. Potwierdził to zresztą śpiewaniem w wielu zespołach i nagraniem kilku solidnych albumów (bio poniżej).
5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane.
Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są…
Szykujemy się do transportu profesjonalnego łóżka medycznego, którego do niedawna używał Marek Karewicz.
Aktualnie celem PFM jest zbiórka środków dla Gienka, by zapewnić pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie. Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację, bo trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi.
Ma przecież dopiero 43 lata…
Prosimy o wpłaty na podane wyżej specjalne subkonto.

Oprócz zbiórki dla Gienka Loski na specjalne subkonto, uruchomiliśmy też prostszą akcję na telefony komórkowe.
Wystarczy wysłać sms o treści Gienek pod nr 79567, by zakupić tapetę ze zdjęciem Gienka Loski.
Każdy sms to koszt 9 pln netto (11,09 brutto), z czego po odliczeniu kosztów dla telefonii, reszta zasili konto pomocowe.

REGULAMIN >>>
Dziękujemy.
-------------------------------------------------------------------
Przez wiele lat Gienek był wokalistą legendarnej w kręgach blues-rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty („Rocktales”, „Make up Your Mind” i „Acoustic”), trasy koncertowe po całej Europie, a także - jako jedyny polski Zespół był notowany na amerykańskiej liście przebojów.
Od kilku jest liderem formacji Gienek Loska Band, z którą nagrał 2 płyty: pokrytego złotem „Hazardzistę” (2011) i „Dom” (2013). Ma też na koncie projekty muzyczne z wieloma wybitnymi twórcami m. in. Alkiem Mrożkiem (Dwa plus Jeden; Porter Band) Anią Rusowicz i Maciejem Maleńczukiem. Gienek brawurowo wykonuje utwory Czesława Niemena, Ryszarda Riedla, czy innych kultowych artystów, z czego zasłynął wygranym programie X-Factor. Gienek jest laureatem “Szansy na Sukces”, programu “Mam Talent”, a także finalistą plebiscytu „SuperJedynki 2012” w kategorii „SuperZespół”. Wielokrotnie nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe „Twój Blues” w kategorii wokalista roku.

22 komentarze:

 1. wspomagam... Panie Gienku...da Pan radę... !!!! wspaniały muzyk o nie przeciętnej wrażliwość...

  OdpowiedzUsuń
 2. Гена, мы верим в тебя, мы услышим тебя! Ты сильный! Ты обязательно проснешься! Главное, чтобы помощь Фонда и людей на этом не остановилась.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspieram! Największy talent i wielkie serce. Obudzimy Cię Geniek!

  OdpowiedzUsuń
 4. Poszedł przelew zdrowia zycze

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Gienku jesteśmy z Panem! niech pan zdrowieje i wraca na scenę muzyczna ze swoim niesamowitym głosem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem Pana Fanką już od I edycji programu X-Factor.Podziwiam Pana ogromny talent i dobro jakie poczułam.Jest Pan Wspaniałym Muzykiem.
  ZYCZE SZYBKIEGo SZCZĘŚLIWEGO POWROTU DO ZDROWIA❤️💕💞

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę zdrowia panie Gienku.

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo,bardzo zycze poprawy.Pana wystepy i osobowosc zawsze urzekaja jakoscia,a nawet wzruszaja.Ludzie,ktorzy Pana podziwiaja,na pewno udziela wsparcia.Musi Panspiewac,panie G ienku.Czekamy

  OdpowiedzUsuń
 9. Gienku,
  20 lat temu usłyszałem Ciebie i kumpla, jak gracie Stairway to Heaven na Szewskiej. Wtedy się dowiedziałem, że Kraków to moje miejsce. Dzięki Wam tutaj jestem i naprawdę dziękuję.
  Zdrowiej Brachu!
  M.

  OdpowiedzUsuń
 10. wspieramy i życzymy dla pana dobrego serduszka szybkiego powrotu do zdrowia.Dobrych ludzi trzeba wspierać bądźmy ludźmi z sercem !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Szybkiego powrotu do zdrowia i wspaniałej muzyki

  OdpowiedzUsuń
 12. Wanda. Byłam 🌱 roślinką po 4 operacjach głowy w ciągu miesiąca. Czas się liczy. Zdrowia i szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wanda. Wierzę w Ciebie. Ja miałam dwa tętniaki i na stole operacyjnym dostałam udar, za tydzień zakrzepica i udar.I żyję.

  OdpowiedzUsuń
 14. chcę wysłać sms z Berlina. Jaki jest numer który potrzebuję do wykonania tej akcji?

  OdpowiedzUsuń
 15. jaki jest stan Pana Gienka, czy Fundacja może wrzucić jakieś uaktualnienie ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Przekaze datek oraz bede sie modlił do swojego bożka.. Oby cos pomogło...smutek mnie ogarnia gdy wartosciowy czlowiek cierpi...

  OdpowiedzUsuń